Różnego rodzaju materiały metalowe to bardzo popularne podłoża malarskie, wykorzystywane szeroko w budownictwie. Spotykamy je zarówno w drobnych elementach, jak na przykład różnorodne metalowe obróbki na dachach, ale także w ogrodzeniach, na wielkopowierzchniowych dachach z blachy aluminiowej lub ocynkowanej, czy też w infrastrukturze mostowej.

Metalowe podłoża wymagają właściwego zabezpieczenia

W naszej branży mamy z nimi do czynienia praktycznie na każdym kroku, dlatego doskonale wiemy, jak ważny jest dobór odpowiedniego systemu malarskiego do problemów podłoża. Poniżej przedstawiamy kilka produktów z naszej oferty, które zapewniają pomoc w różnych sytuacjach związanych z malowaniem podłoży metalowych.

Most malowanie podłoży metalowych

Zabezpiecz powierzchnię przed rdzą dzięki Neodur Metalforce

Neodur Metalforce to tak zwany konwerter rdzy. Oznacza to, że po nałożeniu na ogniska korozji reaguje z nią, tworząc trwałą powłokę lakierniczą. Neodur Metalforce polecamy wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie ma możliwości wypiaskowania lub wyszczotkowania podłoża (na przykład trudno dostępne zakamarki).

Jak działa Neodur Metalforce? 

Jest to produkt na bazie żywic akrylowych. Dzięki wodorozcieńczalnej formule jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w aplikacji. Po naniesieniu na nalot rdzy zaobserwujemy zmianę jej koloru na czarny. Na czystej stali pozostaje bezbarwny.

Uniwersalny środek antykorozyjny dla podłoża

Bardzo ważną cechą tego produktu jest to, że może być przemalowywany zarówno powłokami na bazie wody, jak i tymi na bazie rozpuszczalnika. Kolejną warstwę nakładamy po 24h od aplikacji Neoduru Metalforce.

Neodur Metalforce odrdzewiacz

Farba Neotex Inox Primer poradzi sobie nawet z aluminium

Musisz pomalować stal nierdzewną, aluminium czy stal ocynkowaną? Szukając rozwiązań, na pewno zauważysz, że nie są to podłoża, na które można nałożyć każdą powłokę nawierzchniową. Nie wszystkie farby można aplikować bezpośrednio na ocynk czy aluminium, a na stal nierdzewną jest naprawdę niewiele rozwiązań. Wynika to z tego, że jest to podłoże bardzo gładkie i powłokom malarskim trudno się do niego „przyczepić”. Z pomocą przychodzi Neotex Inox Primer, czyli specjalny podkład adhezyjny.

Idealny podkład do stali nierdzewnej

Jest to produkt jednoskładnikowy i wodorozcieńczalny, dzięki czemu jest łatwy w aplikacji. Wystarczy nałożyć jedną, cienką warstwę, aby uzyskać przyczepność na trudnych podłożach. Dzięki niskiemu zużyciu (60-75 ml/m2) jest bardzo ekonomiczny, a rozwiązuje problemy z łuszczeniem się powłoki malarskiej. 

Grunt akrylowy do zadań specjalnych

Neotex Inox Primer może być przemalowywany powłokami wodorozcieńczalnymi, rozpuszczalnikowymi i bezrozpuszczalnikowymi, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny.

Grunt Neotex Inox Primer

Grunt Neotex Metal Primer do czarnej stali

Neotex Metal Primer to jednoskładnikowy, akrylowy grunt wodorozcieńczalny do stali czarnej. Zapewnia doskonałą ochronę antykorozyjną pod wodorozcieńczalne membrany w płynie Neoroof i Neoproof PU W-40. Jeśli na podłożu są jakieś ogniska korozji to wtedy możemy je zneutralizować Neodurem Metalforce. Neotex Metal Primer można przemalować powłoką nawierzchniową już po 4-6h, dzięki czemu prace mogą zostać szybko zakończone.

Podkład Neotex Metal Primer

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu podłoża

Niezależnie od tego co malujemy, odpowiednie przygotowanie podłoża to połowa sukcesu. Oprócz tego, że podłoże powinno być czyste, suche i odtłuszczone to również zastosowanie odpowiedniego podkładu ma bardzo duże znaczenie. Mamy nadzieję, że powyższe produkty ułatwią Twoje prace malarskie. Tutaj dowiesz się więcej o naszych produktach do zabezpieczania dachów.